Викенд инспирација - плетени фустани

18 ноември 2023

Студените денови се веќе тука, а што подобро може да нè стопли од плетенините. Џемпер, шал, капа, ракавици и фустани кои ни се омилени во зимската сезона.

Комфор, топлина и елеганција во исто време е токму тоа што ни треба кога температурите ќе паднат.

Плетените фустани се прекрасно парче облека и можат да се комбинираат со секакви јакни, капути, кошули, хеланки и модни додатоци според желбите.

Патики, рамни чизми или елегантни модели на потпетица, како и класични чевли се добредојдени за комбинација со плетените фустани.

Беж тоновите се најчесто прв избор, но ги имаме и сивите, црните, окер и оние во повеќе нијанси.

Во продолжение нашата викенд инспирација...

 Фото: Pinterest

Објавено:
18 ноември 2023
Категорија: 
Тренд