Викенд комбинации: Патики во 30 супер варијанти

24 јули 2020

Пред нас е викенд, а ние имаме безброј предлог идеи што да облечете.

Особено ако патиките се задолжително вклучени, тогаш изборот за лежерни, но истовремено шик викенд аутфити, е фантастичен.

Патиките одамна не се резерврани само за спортски комбинации, туку напротив нивната функција доби многу поширока модна смисла, па се вклопуваат дури и во деловни и во женствени целини.

А за време на викенд, најзначајно е да се чувствувате пријатно и удобно, што не значи дека притоа не може таквата удобност да биде и женствена и модерна.

Како пример, издвојуваме 30 различни стилски викенд комбинации што вклучуваат патики.

Фото: Пинтерест

 

Објавено:
24 јули 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
4.584 пати