Винтиџ мода: Се враќаат кошулите на врзување! Како да ги носите?

14 април 2021

Модата постојано се врти во круг, па дизајнерите често го користат минатото како инспирација. Минатата сезона ги видовме ремените инспирирани од 80-те, црно-белиот блејзер, а оваа можеме да се радуваме на плетените комплети, на корсетите или тај-дај принтот. 

Уште еден тренд на кој можеме да му се радуваме сезонава доаѓа од 40-те години на минатиот век, а станува збор за кошулите на врзување. Жените во минатото ги носеле во комбинација со шорц, здолниште или панталони. Може да се одлучите за еднобојна варијанта или за некоја со принт. 

Во прилог, како да ги комбинирате кошулите на врзување оваа пролет:

Објавено:
14 април 2021
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.330 пати