ВИП улична мода во Париз

27 јуни 2023

Вчера официјално заврши машката модна недела во Париз, на која што најмногу внимание привлекоа новиот креативен директор на Луј Витон, Фарел Вилијамс и креативниот директор на Диор, Ким Џонс кој славеше 5 годишен јубилеј.

На модната недела беа прикажани колекциите пролет/лето 2024, а паралелно со тоа се случуваше и ВИП улична мода со париски шмек.

Бројни познати ликови беа присутни во метрополата, најмногу поради дебито на Вилијамс, кое мора да признаеме беше маестрално изведено.

Бијонсе, Џеј Зи, Ријана, Деми Мур, Лени Кравиц, Наоми Кемпбел, Џаред Лето, Зендаја, Миранда Кер, Ким Кардашијан беа само дел од оние кои ги разиграа улиците на градот со своите модни решенија.

Еве како тоа изгледаше.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Vogue Runway (voguerunway)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Vogue Runway (voguerunway)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Vogue Runway (voguerunway)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by peoplewearingcommedesgarcons

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Vogue Singapore (voguesingapore)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by katieismonster (katieismonster)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by peoplewearingcommedesgarcons

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Claire Guillon (claireguillon)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Claire Guillon (claireguillon)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Claire Guillon (claireguillon)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Paris Georgia (paris__georgia)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Marie (marieggch)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Darrel Hunter (modehunter)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by alexandraguerain

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Grace (thenativefox)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kim Kardashian (kimkardashian)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Déspi Naka (despi_naka)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Déspi Naka (despi_naka)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Déspi Naka (despi_naka)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by jull wilde (juliannawilde)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jimin Jeon (jiminphoto)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ya Tz (ytzvm)

Објавено:
27 јуни 2023
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
818 пати