Вистинско време за фустани од лен

11 јули 2017

Прва идеална летна комбинација која ни паѓа на памет, ако се земат предвид естетиката и прагматичноста, се фустаните изработени од лен.

Mango

На овие енормно високи температури, најпријатен и најсоодветен избор на гардероба се парчињата изработени од природни материјали кои ќе и овозможат на нашата кожа полесно да „дише" и природно ќе ја вентилираат.

Asos

Ленот е меѓу оние природни материјали кои важат за најсоодветни за летниот период, токму поради неговата лесна текстура, а истовремено совршено се комбинира со сите нијанси на летниот колорит.

Reformation

Издвојуваме неколку интересни модели на фустани изработени од лен.

Фото извор: Пинтерест

Објавено:
11 јули 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.209 пати