Вљубеничка сте во бохо стилот? Тогаш, ова се вистинските брендови за вас!

20 јуни 2014

Мора да признаеме: летото дефинитивно е најголемиот предизвикувач на бохо стилот! Колку и да не сте обожавателка на лежерните и широки парчиња, тантелното волуменозно фустанче во бохо стил ќе ве освои на овој или оној начин.

For love & lemons For love & lemons

Па кој не би сакал да ужива во удобно и лесно романтично фустанче додека шетате низ улиците во топлите летни вечери низ вашиот омилен град?

Spell & the Gypsy Collective Spell & the Gypsy Collective

Во чест на летото за кое очајно посакуваме и официјално да дојде во нашиот град, ние ви ги претставуваме 12 – те најдобри бохо брендови за оваа сезона.

Обидете се овој стил да го практикувате и додека сте на одмор, бидејќи токму тогаш, на најдобар начин можете да ја истакнете вашата креативност преку бохо комбинациите.

Она што дополнително не радува кога станува збор за најдобрите бохо брендови, е тоа што во еден од нив, односно конкретно во The Stone Cold Fox ја има можеби и најубавата колекција на венчаници за девојките што сакаат бохо стил.

Некои од најдобрите брендови што се хит за оваа сезона, се и нашите омилени „For Love & Lemons“ кои имаат одлична нова летна колекција и уште подобар едиторијал за истата. Покрај нив, тука се и француските уникатни „April, May“, но и неверојатно креативните австралијанци „Spell & the Gypsy Collective“.

Во продолжение, погледнете по една комбинација од сите бохо брендови што ги обожаваме оваа сезона!

April, May April, May

Cleobella Cleobella

For Love & Lemons For Love & Lemons

Free People Free People

Janessa Leone Janessa Leone

Raquel Allegra Raquel Allegra

Simone Camille Simone Camille

Spell & the Gypsy Collective Spell & the Gypsy Collective

Stone Cold Fox Stone Cold Fox

The 2 Bandits The 2 Bandits

The Frye Company The Frye Company

Tigerlily Tigerlily

 

Објавено:
20 јуни 2014
Категорија: 
Тренд