Внесете игривост и свежина во есенската гардероба со сите нијанси на розовата боја

27 октомври 2022

Есента е препознатлива по топлите, раскошни земјени нијанси на портокалова, жолта, кафена и зелена, кои покрај тоа што доминираат во природата, доволно се присутни и во останатиот дел од нашето опкружување, вклучително и модата.

Но, тоа не претставува никаква пречка да им се даде шанса и на светлите јаки бои, како сината, виолетовата и розовата. Напротив, скршнувањето од таа класична палета на бои може да донесе неочекувана нота на свежина, за која понекогаш сме несвесни дека ни е потребна.

Фото: Pinterest

Оваа сезона, модната куѓа на Валентино ја направи розовата нијанса нејзин заштитен знак, директно влијаејќи врз есенските трендови.

Фото: Pinterest

Розовата боја често се поврзува со женственост и романтика, што е еден од стилските насоки што можете да ги преземете доколку размислувате да внесете повеќе од оваа боја во вашата гардероба. Доколку сакате да испратите порака за смелост и разбирање на трендовите, парчињата во сите нијанси на розова боја се оние на кои би сакале да се фокусирате.

Фото: Pinterest

A за повеќе инспирација, погледнете ја нашата галерија.

Фото: Pinterest

Објавено:
27 октомври 2022
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
3.740 пати