Враќање на модниот тренд: Плетениот елек и како да го носите

24 март 2021

Плетениот елек, кој некогаш беше тотален хит, а потоа само дел од училишната униформа сега повторно си ги ужива своите моменти слава. Благодарение на дизајнерите и ѕвездите, плетениот елек стана модно парче на сезонава. Последна во него парадираше Кендал Џенер, комбинирајќи го со кошула. 

Плетениот елек е парче кое дополнително го збогатува изгледот, а соодветен е и за спортки комбинации, кежуал варијанти и за на работа. Ова се неколку примери како да го вметнете плетениот елек во секојдневните комбинации:

Со фустан кошула

Со фармерки

Со здолниште

Со принт

Како главeн горен дел

Објавено:
24 март 2021
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
610 пати