Време е за топли стајлинзи: Што да носите овој октомври

4 октомври 2019

Метеоролозите велат дека со доаѓањето на октомври, ќе ни дојдат и есенските пониски температури. Токму затоа, на почетокот на овој месец, нашите предлози за тоа што можете да облечете во наредните денови се слоевити и топли комбинации.

Покрај стандардните беж и кафени нијанси, наш предлог е во сивото секојдневие да внесете и интензивни бои, кои не само што ќе ви го подобрат изгледот, туку и расположението.

Во продолжение погледнете ги комбинациите за кои сме сигурни дека ќе ви бидат инспирација за есенскиот стил:

Миди здолниште+асиметричен џемпер+чизми до глуужд

 

Џинс+широк џемпер+чизми до глужд со принт

 

Фустан во есенски бои+високи чизми со принт

 

Џинс+широко палто+чевли

 

Тексасно здолниште+тексасна широка јакна+чизмички до глужд

 

Комбинезон во минт нијанса+чевли

 

Свилено/сатенско здолниште+џемпер со ролка+чевли

 

Плетен фустан+високи чизми

 

Широки панталони до глужд+блуза+кратко палто+чевли

 

Кожени панталони во боја+џемпер+чевли

 

Панталони со висок струк и фалти+кошула+мантил со украсна јак+чевли

 

Црни панталони+кошула со точки+мантил+оксфордки

 

Плисирано здолниште+кошулка+карирано палто+широк ремен+чевли

 

Џинс+впечатлив шарен мантил+чевли

 

Џинс+блуза+широк долг беж мантил

 

Карирано миди здолниште+ролка+високи чизми

 

Џинс+ролка+лакиран мантил+чевли

 

Кошула фустан+долга јакна+високи чизми

 

Фустан со принт+долго палто+високи чизми

 

Мини здолниште+маица+долго палто+хулахопки+чизми до глужд

 

Џинс+ролка+долго карирано палто+беретка+мокасини

 

Здолниште со принт+блуза+кожена јакна+патики

 

Кожени панталони+ролка+црно долго палто+патики

 

Плетен фустан+кошула+ремен+високи чизми

 

Плисирано здолниште+блуза+долго палто+чевли

 

Свилен фустан+ролка+високи чизми

 

Тексасно мини здолниште+краток џемпер+мантил со принт+кратки чизми

 

Карирано мини здолниште+кошула+мантил во боја+чевли со високи потпетици

 

Џинс+блиуза+кардиган+шешир+чизми до глужд

 

Бел џинс+блуза+дебел плетен мантил+чизми со принт

 

Фустан со принт на преклоп и миди должина+јакна од велур+високи чизми

Објавено:
4 октомври 2019
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
12.692 пати