Walkmaxx Maxxtone: Фитнес патики со неверојатни ефекти за телото!

25 декември 2014

Иако надвор температурите стигнаа и до под нулата, тоа воопшто не треба да ви биде пречка да престанете со вежбањето и џогирањето што толку многу го обожувате. Во оваа празнична сезона, ние го пронајдовме совршениот подарок за секој вљубеник во фитнесот!

Walkmaxx Maxxtone фитнес патиките се дизајнирани со две активни перничиња и овозможуваат полесен и помодерен начин за зајакнување на мускулите и намалување на телесната тежина.

Благодарение на двете меки перничиња во ѓонот, секој чекор што ќе го направите ќе биде неверојатно лесен, а истите ќе му овозможат на стапалото природно да се спушти на секоја површина.

Заоблената форма на ѓонот му овозможува на стапалото помала контактна површина од вообичаените обувки, што значи дека телото секогаш дава баланс и рамнотежа во сите насоки и на тој начин создава зголемена активност на индивидуалните мускули.

Ексклузивно во пресрет на празниците, за секој купен чифт фитнес патики, добивате специјален подарок Walkmaxx бели чорапи.

Зголемете ја мускулната активност овие празници со овие одлични обувки, со кои за многу брзо време ќе почувствувате несомнени резултати кај грбните мускули, бутовите и листовите!

Колку почесто ги носите – толку позабележителни резултати.

Спонзорирана објава
Објавено:
25 декември 2014
Категорија: 
Тренд