За играчите на сигурно - сите нијанси на беж

31 мај 2023

Беж бојата, заедно со црната и белата е најчест избор за оние што сакаат да играат на сигурно и ја обожаваат минималистичката естетика.

Оваа нијанса од секогаш била поим за елеганција и софистицираност, а многу брендови го имаат изградено и својот визуелен идентитет на различни нијанси на беж боја. 

Со оглед на тоа што летото е сезона на прослави и свечени случувања беж бојата е секогаш полн погодок.

Можат да се комбинираат со црна, бела или пак да составите аутфит од различни нијанси на беж.

Фустани, панталони, кратки или долги, маички и кошули во секаква варијанта, изборот е голем...

Фото:Pinterest

Објавено:
31 мај 2023
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.670 пати