Задолжително парче: Фармерки и патики од Walkmaxx

26 февруари 2015

stajling-1

Со оглед на тоа дека времето се разубавува, жените добиваат уште поголема желба да се грижат за своето тело и да ја постигнат саканата линија. Walkmaxx секогаш ги следи потребите на своите пријатели, па токму денешното задолжително парче го посветуваме на спортските патики Walkmaxx Sporty 2.0, како и еластичните фармерки Slim ‘n Lift Caresse.

Патиките ќе ви помогнат да го извлечете најдоброто од вежбањето. Со нив побрзо и поефикасно ќе ги тонирате мускулите и ќе го согорите вишокот масни наслаги.Новиот дизајн е поубав и усовршен од претходниот, па не само што ќе работите на својата линија, вие со овие обувки работите и на своето здравје. Заоблениот ѓон ви овозможува правилно држење на телото и безбедно чекорење.

На патот до вашата посакувана совршена линија, ќе ви помогнат и еластичните фармерки Slim ‘n Lift Caresse. Всушност, поради одличниот дизајн, никој нема да забележи дека не се работи за вистински фармерки, туку за хеланки. Благодарение на Slimflex технологијата, вашето тело ќе изгледа послабо и попривлечно. Горниот дел го затега вашиот стомак, а зоните со компресија го подигаат вашиот задник.

Современиот дизајн на двете парчиња, ги прави идеални за вашите секојдневни модни комбинации. За повеќе информации за новите Walkmaxx патики можете да дознаете на линкот овде, а за еластичните фармерки Slim ‘n Lift Caresse кликнете овде.

Веќе немате причина и изговор да не го постигнете идеалното тело.

Објавено:
26 февруари 2015
Категорија: 
Тренд