Задолжително парче: Фитнес патики од Walkmaxx

16 јануари 2015

1

Ако сте спортски тип или пак едноставно сакате да ги подобрите квалитетот на вашиот живот, Walkmaxx ги препорачува фитнес патиките Walkmaxx 2.0 патики. Со нив ќе го подобрите начинот на кој се движите. Поради удобноста со која располагаат, како и специјалниот заоблен ѓон, ќе се чувствувате како да одите по песок. Тежината се пренесува во центарот и ги активирате мускулите за кои не сте ни знаеле дека постојат.

Притисокот од стапалата, зглобовите и колковите се распределува на мускулите, со што ви се зголемува силата на нозете, задникот, грбот и дури и абдоминалните мускули.

Достапни се од број 36 до 46.

Ако сакате да го смените начинот на живот на подобро, започнете со Walkmaxx. Повеќе информации можете да видите на линкот овде.

Објавено:
16 јануари 2015
Категорија: 
Тренд