Задолжително парче Seventeen: Лак и кармин во портокалова боја!

25 март 2015

Оваа пролет вашата шминка нека биде во ведри портокалови нијанси! За подобро расположение и свежина во секоја комбинација, лакот и карминот од Seventeen во портокалова боја се совршениот пролетен сет!

Истите се доволни да оставите впечаток каде и да се појавите. Остатокот од шминката нека биде сосема суптилен, со целосен акцент на свежите нијанси.

Портокаловите нијанси дефинитивно се најсвежиот пролетен тренд за 2015, а токму оваа пролет вие имате можност да си пограте со секоја од нив!

Сите производи од пролетната колекција на Seventeen погледнете ги на следниот линк.

Објавено:
25 март 2015
Категорија: 
Тренд