Задолжително парче: Удобни и топли Walkmaxx чизмички!

9 јануари 2015

Во екот на студените денови кога ништо не може да нѐ стопли, чизмичките Walkmaxx нека бидат вашите најдобри пријатели!

Тие имаат неверојатно стабилна, висока потпора за зглобовите и длабок профил на ѓонот за дополнителна фрикција, дури и при лизгави услови.

Покрај тоа што овие чизмички се лесни за комбинирање со фармерки за зимски услови, истите имаат и низа други погодности. Истите ќе ја зголемат вашата активност и ќе ги зајакнат мускулите на задникот и оние на нозете за разлика од обичните обувки.

Она што е дополнителна предност кај овие чизми е тоа што нивната специјална мембрана гарантира водоотпорност и целосен отпор на ветер.

Истите се и неверојатно удобни за носење и во текот на целиот ден, со што извршувањето на секојдневните обврски нема да ви претставува никаков проблем!

Објавено:
9 јануари 2015
Категорија: 
Тренд