Задолжително парче: Зимски чизми Walkmaxx

7 февруари 2015

Не дозволувајте променливото време да ве запре во уживањето на прошетките во природа и останување во добра физичка форма! Чизми Walkmaxx се одговор на дождот, студот и снегот!

Истовремено стилски и практични, зимските чизми Walkmaxx се со стабилна, висока потпора за скочниот зглоб и екстра длабок профил на ѓонот за дополнителна фрикција, дури и при лизгави услови.

Во ниту еден миг не треба да помислите дека практичноста значи жртвување на дизајнот, добриот изглед или удобноста. Зимските чизми Walkmaxx Ви обезбедуваат цела палета погодности, а покрај  тоа промовираат и зголемена активност на задникот и мускулите на нозете, благодарение на специјалниот ѓон за зајакнување на мускулите, со антицелулитни карактеристики.

Специјалната мембрана интегрирана во материјалите во Walkmaxx гарантира дека тие не само што се водоотпорни и отпорни на ветер, туку и дека се добро проветрени.

Овие чизми лесно може да ги стилизирате во различни комбинации, за вашите дневни прошетки.

Објавено:
7 февруари 2015
Категорија: 
Тренд