Замаскирајте го изгледот со војнички принт

9 јули 2013

Овој тренд преовладуваше во есенско зимската колекција, а својата популарност ја продолжи и ова лето.

Кара Делевињ во слободно време го го негува рокерскиот стил, па покрај фармерките и  кожената јакна, важно парче за целокупниот изглед го надополни со маица со војнички принт.

Воениот принт може да варира во различни нијанси, а сите вљубеници во розовата нијанса ќе може да си набават таква јакна.

По долги години пауза, ранците се повторно во мода, и тоа токму оние со војничка шара.

Сара Џесика Паркер е дефинитивно една од најпознатите стилски икони на денешницата, а дека ги следи модните трендови се гледа со носењето на панталони со војнички мотиви.

Во текот на летниот период, задолжителен аксесоар се капите со војнички принт.

Војничките принтови можеа да се забележат и во текот на модните недели, а како модно парче наредната сезона ќе бидат токму капутите со таква нијанса.

Јакните со војничка нијанса се дел и од колекцијата на Марк Џејкобс.

Ријана со интересна комбинација комплетирана со капа со војнички принт.

Припадниците на посилниот пол може да направат интересна комбинација на аутфитот дополнета со елек со војнички принт.

Постојат голем број вљубеници во овој тренд, па некои од нив обожаваат да бидат облечени во војничко од глава до петици.

Еспадрилите се задолжителен аксесоар за летната сезона, а светлите и потемни нијанси на зелено се одличен избор за комплетирање на аутфитот.

Пикси Гелдоф на фестивалот во Гластонбери се појави со кратки панталони со војнички мотиви.

Наредната сезона бидете тренди и купете јакна со војнички нијанси.

Зара за оваа сезона понуди мали чанти со војнички принт.

Објавено:
9 јули 2013
Категорија: 
Тренд