Збогум на тесните фармерки во 2019 година

18 декември 2018

Тесните фармерки се едни од најпопуларните модели, чија популарност речиси никогаш не се намалува. Но, ако ги следиме трендовите за следната сезона, ќе одмориме малку од „skinny“ моделите.

Тенденциите за 2019 година велат дека фармерките со рамен крој ќе бидат апсолутен хит. Модните инсајдери и блогерки веќе го прифатија овој тренд, па оттаму можете да црпите инспирација за комбинациите.

Бидејќи имаат едноставен и минималистички изглед, прилегаат на сите градби на телото, а лесно се вклопуваат и во различни стајлинзи.

На пример, можете да ги носите и со балетанки, патики и со чевли и со чизми. Совршено изгледаат со впечатливи широки блузи, блузи со карнери, светки....

Исто така, вакви фармерки со едноставна блуза, кариран капут и каубојски чизми се добитна комбинација.

Џемпери и фармерки со ногавици во прав крој, како и ремен се супер избор за лежерна, а тренди комбинација.

Во продолжение погледнете и неколку предлози. Како ви се допаѓаат?

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by STYLE DU MONDE (@styledumonde) onNov 13, 2016 at 3:11am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jeanne (@jeannedamas) onOct 4, 2018 at 6:23am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jessie Bush (@wethepeoplestyle) onDec 4, 2018 at 11:01am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by THE STYLE HIVE (@itsthestylehive) onDec 17, 2018 at 5:50am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Style Community (@casualglam_) onDec 1, 2018 at 8:32am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by M a r i a n n a B e (@madetrendmx) onDec 16, 2018 at 6:54pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @tastefully_random onDec 17, 2018 at 5:41am PST

 

 

 

 

 

Објавено:
18 декември 2018
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
3.151 пати