Зимска улична мода во Загреб како на модна писта

22 декември 2022

Загреб има навистина голема модна култура. Првиот впечаток секако ќе го добиете на улица.

Уличната мода во хрватската престолнина не е ништо подалеку од диверзитетот, вкусот и димензијта на уличната мода во светските метрополи.

Ако ги разгледате последните фотографии од актуелната зимска улична мода, објавени на Инстаграм профилот @street_stylezagreb, само ќе ја потврдите оваа констатација.

Модерни дами од сите возрасти кои точно знаат како да го дозираат балансот меѓу личниот имиџ, актуелните трендови и безвременската елеганција.

Инаку, овој Инстаграм профил зад кој стои Синиша Бузан, е посветен исклучително на еволуцијата на загребската улична мода, па оттука може да добиете и поширока слика која секако завршува со истиот впечаток: улиците на Загреб се како модна писта.

Фото: Инстаграм @street_stylezagreb

 

Објавено:
22 декември 2022
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
8.142 пати