Што носат познатите во Париз?

28 септември 2017

Париз е центарот на модниот свет, а за време на Модната недела, неговите романтични улици се особено пријатни за набљудување. Тука се случува вистинската модна писта.

Емили Ратајковски

Бројни познати дами, пред сѐ од модната индустрија, ги посетија неодамна одржаните ревии на Диор, Сен Лоран, Балман... Нема ништо поразлично од тоа што го гледате на писта и од тоа што го гледате низ улиците на Париз, сè во име на модата.

Мирослава Дума

Емили Ратајковски, Бела Хадид, Мирослава Дума, Кристина Базан, Оливија Палермо, Алекса Чанк, Наталија Водијанова, се само дел од армијата стилски дами кои деновиве го освојуваат вниманието на светската јавност со совршениот избор на аутфити за време на нивните гостувања на модните ревии на престижните модни куќи.

Оливија Палермо

Се носи од класични и женствени комбинации до ултра еклектични и андергараунд изданија.

Фото извор: buro247.hr

 

 

Објавено:
28 септември 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.240 пати