10 супер предлози: Маникир како создаден за празничниот период

25 ноември 2021

Празничниот период ја буди креативноста во многу сегменти - од домашно уредување, преку модни парчиња до изглдот на ноктите.

Ако сте во потрага по маникир кој одлично би се вклопил во празничниот период, тогаш ова е текстот за вас и во продолжение ќе видите предлози кои сигурни сме ќе ве инспирираат и ќе ви дадат идеја.

Правила нема, освен тоа дека сјајот доминира. Дури и да не сакате некакви посебни исцртувања на ноктите, одберете лак со седефаст сјај во сребрена, црвена, зелена, тегет, златна... нијанса и нема да згрешите.

Но, ако сте расположени и за повеќе од тоа, тогаш погледнете ги овие предлози:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kaleigh (@manis_manes_mutts)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by NailStories (@nailssstories)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @fi.nail.li

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Royal Beauty (@royalbeauty_mh)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Paintbucket (@paintbucketnails)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@nails.by.aimie)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lydianna91 (@lydianna91)

Објавено:
25 ноември 2021
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
5.917 пати