25 совршени фризури за лето

2 јуни 2016

Еден од синонимите за летен изглед е лежерност. Сите во овој период од годината ја оставаме официјалноста по страна и се препуштаме на удобноста и опуштеноста.

Со оглед на тоа дека во лето ретко кој ги поминува деновите седејќи дома, сите посакуваат нешто во што ќе се чувствуваат и изгледаат убаво во текот на целиот ден.

Тоа се однесува и на облеката, но и на фризурата. Плетенките и овој пат се апсолутен хит, особено бидејќи има милион начини како да ги имплементирате во изгледот.

Меѓу познатите и т.н пунџи се мошне популарни, без оглед дали се работи за високи или ниски.

За која и варијанта да се одлучите, нема да згрешите, бидејќи се идеални за топлите месеци.

Во галеријата во продолжение ви презентираме 25 фотографии со фризури кои веруваме ќе ве инспирираат.

Објавено:
2 јуни 2016
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
7.042 пати