Анџелина Џоли е новата муза на Guerlain

24 јануари 2017

Познатата актерка и холивудска убавица Анџелина Џоли е новото заштитно лице на францускиот козметички бренд Guerlain.

Имено, Џоли е музата и инспирацијата за новиот луксузен парфем MonGuerlain зад кој се потпишува познатиот парфимер Тиери Васер.

„Создадовме парфем за жената на која и се воодушевуваме", велат од француската козметичка куќа.

Инаку овој проект се подготвува уште од декември 2015 година, а парфемот ќе биде пуштен во продажба во март годинава.

Објавено:
24 јануари 2017
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
2.295 пати