Бакарната сенка за очи е неодоливиот тренд за оваа есен

22 септември 2022

„Невидливата шминка" беше трендот што го освои светот ова лето. Но, со промената на сезоната и гледајќи како сите останати трендови околу нас започнуваат да се прелеваат во тоновите на есента, подготвени сме да ги прифатиме истите промени и на полето на убавината и козметиката.

Оваа есен се чини дека топлата палета на земјени тонови ќе доминира во речиси сите аспекти од нашето живеење и естетски израз, а тој тренд ќе се одрази и преку шминката, особено бакарната сенка за очи која сè повеќе ја забележуваме на познатите лица.

Фото: Инстаграм

Оваа богата боја која неодоливо потсетува на зајдисонце и паднати златни лисја има моќ да го претвори и наједноставниот изглед во елегантен и луксузен, и еднакво ја потенцира убавината на секоја боја на очи, коса и кожа. Наедно, додава и посебна топлина, особено потребна во овој преод кон студените месеци.

Фото: Pinterest

Еве како да внесете бакарен сјај во вашата шминка.

Фото: Pinterest

Објавено:
22 септември 2022
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
817 пати