Balea мицеларна вода – одличен производ за темелно чистење на лицето!

20 февруари 2017

Кога ќе се вратиме дома по напорен ден или кога ќе сакаме дополнително да ја освежиме кожата наутро, тогаш мицеларната вода е сѐ што ви треба. 

Девојките ќе ја опишат како еден од најдобрите производи што се појавиле на пазарот, нешто многу повеќе и подобро од обична вода, но и совршено за секое патување. 

Денеска ви ја претставуваме Balea мицеларната вода за темелно чистење на комбинирана кожа на лицето. 

Мицеларната вода во себе содржи специјална формула која темелно ја чисти шминката и наслагите и ја штити кожата од сушење. 

Она што е супер е тоа што не е потребно дополнително измивање со вода и тоа што истата не содржи парфеми и е сосема безбедна за вашата кожа. 

Овозможете и ја на вашата кожа хидратацијата што и е потребна по долгата и студена зима со овој производ во кој знаеме дека ќе се заљубите! 

Сите останати производи од ексклузивната линија за нега на лице во dm дрогериите можете да ги погледнете на следниов линк.

Објавено:
20 февруари 2017
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
1.828 пати