Belodore парфимерии го слават својот трет роденден

25 октомври 2023

Приказната за брендот Belodore започнува во самото срце на Унгарија – Будимпешта. Инспириран од снагата и убавината на дури два града чии сличности и разлики се преплетуваат во хармонија, Belodore продолжи да се развива и стана најголемиот регионален ланец на niche парфимерии.

Првата парфимерија на улицата Реги го означува почетокот и растот на компанијата која го претставува секој детаљ на niche индустријата.

Приказната продолжи да се развива во Србија, каде се отворени веќе пет парфимерии. Покрај четирите во престолнината, неодамна се отвори вратата и во Нови Пазар. Заволството на клиентите е поттик за размислување да се отворат парфимерии во уште неколку градови низ државата.

Следната локација на парфимериите Belodore е Црна Гора и нејзиното воодушевувачко крајбрежје! Компанијата го избра Порто Монтенегро како место каде се среќаваат патници од целиот свет, истакнувајќи го меѓународниот карактер на овој бренд. Набргу по отворањето на првата продавница, се отвори и втора во главниот град, на улицата Бокешка 17. Подгорица е една од најубавите и задолжителни дестинации во Црна Гора.

Слушајќи ги внимателно своите клиенти, се појави потребата да се прошири ланецот и во Хрватска. Со првата продавница на Илица 7, уметноста на niche парфимеријата се доближи до жителите и сите посетители на прекрасниот Загреб.

Парфимерија Belodore неодамна се отвори на уште една популарна локација во Загреб, Трговскиот центар Арена. Брендот продолжи да расте!

Приказната за брендот Belodore продолжи во земјата на насмеаните луѓе, Северна Македонија. Кога ќе поминете низ централниот плоштад, ќе го видите препознатливиот парфимериски знак на една од најубавите згради во Скопје и на плоштадот Македонија. Kilian, Juliette Has a Gun, Creed, Byredo, Xerjoff и Matiere Premiere се само дел од брендовите достапни за купувачите во овој дел од регионот во парфимеријата Belodore!

Кругот на парфимериите Belodore моментално се затвора во главниот град на Бугарија, Софија во многу популарниот шопинг центар Paradise.

Во овој момент вкупно се 12 Belodore парфимерии и наскоро се очекуваат нови изненадувања!
Возбудени сме за се што доаѓа!

Веќе три години Belodore прави промени во niche индустријата!
Три години раст, иновација и успеси!

Вашиот Belodore обележува три години извонредност и бескрајни можности!
Она што е посебно во парфимериите Belodore е персонализираната услуга и премиум искуството кое го носи секое наше купување.

По повод својот роденден, од 25.10. до 29.10.2023 Belodore ви подарува попуст од 15% на одреден асортиман во својата парфимерија.

*Спонзорирана објава

Објавено:
25 октомври 2023
Категорија: 
Убавина