Бијонсе без шминка

7 септември 2017

Без сомнеж Бијонсе е една од најубавите жени на светот. Велат, убава, но не и совршена. Кој е пак совршен на крајот од денот? Се појавија фотографии од неа во Хемптонс на нејзината јахта. Поточно без шминка изгледа како секоја жена која ја сретнувате.

Веројатно и неа и здосадува да биде по цел ден со мејк ап, костими кои блескаат на сите страни. Познато е дека Бијонсе е една од ретките ѕвезди кои ги контролира своите фотографии кои излегуваат во јавност. Има објавено своја фотографија на инстаграм без шминка, но со филтер, а тоа ви е исто како да сте нашминкани патем.

Истата фотографија не е ни налик на оваа Бијонсе „фатена“ без шминка од папараци. Дали тоа ѝ се допаѓа или не, не е важно, но за забава од две минути може да помине!

фотографии: profimedia

Објавено:
7 септември 2017
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
923 пати
Извор: 
Glamour.com