Секоја декада има по некоја блонди  икона која остава моден печат што ги негира границите на времето.  Инспирирани од  хероините како Вероника Лејк, Мерлин Монро, Брижит Бардо, Мадона и Клаудија Шифер, во продолжение следуваат фотографии од безвременските фризури  кои се дефинираат како класика.

 

Фризура инспирирана од авангардната Мадона Фризура инспирирана од авангардната Мадона

 

Класика која потсетува на модната икона Брижит Бардо Класика која потсетува на модната икона Брижит Бардо

Шик и модерна како Клаудија Шифер Шик и модерна како Клаудија Шифер

Женствена и сексапилна како Мерлин Монро Женствена и сексапилна како Мерлин Монро

Софистицирана како Вероника Лејк Софистицирана како Вероника Лејк

 

 

 

 

Објавено:
17 мај 2013
Категорија: 
Убавина