The Body Shop претстави неверојатно миризлива, празнична колекција на козметика

13 ноември 2013

Оваа година како главни мириси на божиќната колекција на брендот The Body Shop застапени се брусницата, ѓумбирот и ванилата.

Маслото за тело, пилингот, гелот за туширање, сапунот, кремата за раце како и другите добро познати производи од понудата на брендот се распоредени во три лимитирани колекции со зимски теми.

Поводот за создавање на оваа колекција се секако празниците што допрва доаѓаат и сите нивни заштитни мириси и колачиња и останатите божиќни деликатеси.

Производите од колекцијата Cranberry Joy, Ginger Sparkle и Vanilla Bliss ќе бидат пуштени во продажба од 15 ноември.

Објавено:
13 ноември 2013
Категорија: 
Убавина