Butterfly фризура - идеален избор за волумен на тенка и слаба коса

16 јануари 2023

Една од тренди новините на социјалните мрежи моментално е butterfly (пеперутка) фризурата.

За нејзината популарност придонесува и Џенифер Лопез која што е веќе препознатлива по бујната коса во слоеви.

Она што е навистина добро кај оваа фризура е тоа што дава инстант волумен на слабата и тенка коса.

Таканаречената "пеперутка во слоеви" се одликува со прамени со различна должина кои што потсетуваат на култната Рејчел фризура од 90-тите.

Пократките прамени ја следат контурата на лицето и главата, со што се добива нежен и женствен, бохо шик стил.

Косата го има посакуваниот волумен, а должината останува иста.

 

Фото: Instagram, Pinterest

Објавено:
16 јануари 2023
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
2.022 пати