Чоколадна торта: Омилената нијанса на коса за бринетите сезонава

24 март 2021

Медова руса, чоколадна кафена, јагода црвена - Мора да признаете дека нијансите на бои за коса не само што изгледаат одлично, туку и звучат превкусно. 

Уште еден таков вкусен тренд е нијансата чоколадна тора. За бринетите и љубителите на кафените нијанси, чоколадна торта е темно кафеава боја со  балајаж потопли тонови.

Нијансата е одлична ако сакате да ја освежите косата, без да направите огромни промени. Освен тоа, станува збор за богата, темна нијанса која прави косата да изгледа здрава и негувана. 

Нијансата чоколадна торта е одлична за периодов, ако сте од оние девојки кои не стигаат или не сакаат на секои 20 дена да го посетуваат фризерскиот салон. Поради својата практичност е и толку актуелна. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adria Arjona (@adriaarjona)

Објавено:
24 март 2021
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
2.976 пати