Дневна доза смути: Вкусен напиток за намалување на килограмите!

17 јуни 2015

Оваа среќна среда, во пресрет на летните одмори ви нудиме еден рецепт за совршено здраво тело од нашата нова омилена веб страна smuti.mk.

На менито оваа среда е едно многу едноставно смути за намалување на килограмите токму пред летните одмори.

Истото се подготвува многу лесно од едноставни состојки што можете да ги најдете во секое време.

Потребно:

• Две мали лажички чија семе

• Една голема лажица протеински прашок

• Една банана

• Една шолја различни бобинки

• Една шолја млеко

• Мраз по избор

Додавањето протеински прашок на вашето смути е контроверзна тема. Ако не сте спортист или имате строго ограничен начин на исхрана, тогаш најдобро е да се задоволите со количината на протеини која ја примате преку храната.

Подготовка:

Сите овие состојки се ставаат во моќниот Nutribullet кој има циклонско дејство и патентирани сечила, лесен е за одржување, мал е и компактен и има моќен мотор од 600W што сечка и меле.

smuti slika

Во продолжение, погледнете го и видео рецептот од одличните smuti.mk и направете си едно вакво смути за доручек или ручек.

Објавено:
17 јуни 2015
Категорија: 
Убавина