Доделени „Оскари“ меѓу парфемите - еве кои се најдобрите

16 август 2021

Фондацијата „The Fragrance Foundation“ секоја година доделува таканаречени „парфемски Оскари“ на мирисите кои заслужиле да се најдат меѓу најдобрите.

Доколку сакате да инвестирате во некој квалитетен парфем, можеби оваа листа ќе ви биде инспиративна.

Поради пандемијата, доделувањето оваа година се одржа онлајн, а наградите се доделуваат во неколку категории - од самиот мирис, преку популарноста меѓу купувачите, но и дизајнот на пакувањето.

Презентери на добитниците меѓу парфемите беа Исабела Роселини, Нарцисо Родригез, Кристиан Сориан, Том Браун, Кајли Миног, Алиша Киз, Марк Џејкобс и Доли Партон.

Овие познати личности ги споделија своите лични приказни за љубовта кон парфемите и нивното размислување за тоа што тие можат да поттикнат, а водечката тема на вечерта беше свеста за исцелувачката и трасформирачка моќ на мирисот.

Во продолжение погледнете кои парфеми се најдоа во врвот, меѓу најдобрите:

 

FRAGRANCE OF THE YEAR во категоријата WOMEN'S LUXURY

Gucci The Alchemist's Garden A Chant for the Nymph 

FRAGRANCE OF THE YEAR во категоријата WOMEN'S PRESTIGE

Giorgio Armani My Way 

FRAGRANCE OF THE YEAR UNIVERSAL во категоријата PRESTIGE

Tom Ford Black Orchid Parfum 


FRAGRANCE OF THE YEAR UNIVERSAL во категоријата LUXURY

Byredo Tobacco Mandarin 

FRAGRANCE OF THE YEAR UNIVERSAL во категоријата POPULAR

Ariana Grande R.E.M.

FRAGRANCE HALL OF FAME

Lancôme Trésor 

INDIE FRAGRANCE OF THE YEAR

Arquiste Misfit 

PACKAGING OF THE YEAR во категориајта LUXURY

Christian Louboutin Loubirouge 

PACKAGING OF THE YEAR во категоријата PRESTIGE/POPULAR & CONSUMER CHOICE во категоријата WOMEN'S PRESTIGE

Marc Jacobs Perfect 

CONSUMER CHOICE во категоријата WOMEN'S POPULAR

Victoria's Secret Bombshell Passion 

Consumer Choice - Men's

CK Everyone Calvin KleinFragrance of the Year во категорија Men's Prestige

Dior Homme Eau De ToiletteFragrance of the Year во категорија Men's Luxury

Ermenegildo Zegna Essenze Roman Wood

Perfume Extraordinaire

Scent of wood plum in cognac

 

Објавено:
16 август 2021
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
12.624 пати