Две нијанси за коса што ќе доминираат есенва

22 октомври 2020

Секоја сезона си носи тенденции. Кога е косата во прашање, две нијанси посебно се издвојуваат. Доколку планирате промена на изгледот, можеби предлозите во продолжение ќе ви бидат инспиративни:

Нијанса на темно чоколадо

Темна кафена нијанса е фаворитот за оваа есен. Но, доколку сакате да постигнете вистински ефект на сјајна и богата нијанса, стилистите велат дека тајната е во вистинската нега. Доволна хидратација на влакното и кожата на главата се клучни за убавиот изглед на косата. Предвид доаѓаат и посветли прамени, но со суптилен премин, со што ќе се добие убава нијансираност, посебно добар избор за оние со светол тен.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Laila PettersenWella Nordic (@laila.wella) onOct 20, 2020 at 11:21am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by RAZZO (@razzohaircare) onMay 30, 2020 at 6:13am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by RAZZO (@razzohaircare) onSep 6, 2019 at 4:57pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by RAZZO (@razzohaircare) onJan 5, 2020 at 12:34pm PST


Нијанса на тиква

Можеби ви звучи како нешто премногу смело, но се мисли пред се' на пастелните тонови на нијансата. Посебно добар избор за блондинките кои сакаат да направат промена. Оваа боја истовремено изгледа нежно, а и впечатливо, со што ќе покажете дека не стравувате да испробувате нови работи. За оние пак, кои сакаат уште посмел изглед, можат да одберат интензивна темнопортокалова нијанса, што совршено ќе се вклопи во овој период од годината.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Virginia Hairstylist PULPRIOT (@amethystylist) onOct 6, 2020 at 5:53pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Juliefitnessmilsofashion (@juliejigsaw) onOct 7, 2020 at 3:27pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Matthias Scharf (@matthiasscharf) onOct 21, 2020 at 12:48am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Hi, Ich Bin Jay. (@truth_and_dare.hair) onSep 30, 2020 at 4:54am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by vivid colours and balayage (@crazyhairladyglasgow) onOct 17, 2020 at 10:03am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by(@thisizmyhair_) onOct 12, 2020 at 5:06pm PDT

 

 

 

Објавено:
22 октомври 2020
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
1.585 пати
Тагови: 
коса есен нијанси