Единствено во Cosmо: APIA MOROCCAN ARGAN OIL на 15 проценти попуст

10 февруари 2017

Mаслото од арган е ретко природно масло кое се извлекува од семето на плодот на егзотичното арганово дрво (Argania spinosa). 

Традиционално, жените во Мароко го користат за разубавување, заштита и потхранување на кожата. 

Познато како „течно злато”, аргановото масло е вистинско богатство на природата. Како богат извор на витамини А и Е и омега масни киселини 3, 6, 9, аргановото масло претставува идеален третман за оштетена коса, хидратација на кожата на телото и третман против стареење на лицето. 

Во Cosmo Tinex дрогерии ќе го најдете прекрасното APIA MOROCCAN ARGAN OIL на намалување од 15 проценти на целиот бренд во кое ќе се вљубите веднаш штом почнете да го користите. 

Задолжително набавете го ова масло уште овој викенд и верувајте дека никогаш нема да зажалите.

Објавено:
10 февруари 2017
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
471 пати