Елегантен и нежен тренд: Бисерен маникир

22 април 2021

Романтиката е длабоко влезена во пролетнава сезона. Веќе ја освои облеката со балон-ракавите, сандалите со панделки и свилените здолништа. На ред е маникирот, а тоа го прави со помош на најженствените додатоци - бисерите.

На површината на целиот нокт, во различни големини, само како детали или како дел од францускиот манккир, бисерите се детали на сезонава. Во продолжение, ве инспирираме за следниот пат кога ќе одите на маникир!

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by JUDY (@j.uuuuudy)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Brianna Smith (@thegelshack_)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by N I C O L E D A O (@mintynicole)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Bellacures (@bellacures)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Papilot (@papilot_poland)

Објавено:
22 април 2021
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
610 пати