Еве како изгледа Hello Kitty салонот за убавина во Дубаи

11 декември 2013

21hello-kitty

Дубаи како седиште на најлуксузните одморалишта и хотели, има уште еден примамлив простор наменет само жени и тоа за вљубеничките во брендот Hello Kitty.

Откако првпат се појави во Јапонија во 1974 година, Hello Kitty стана култна икона меѓу жените на сите возрасти, а популарноста на измислениот лик постојано расте.

Овој простор е специјално дизајниран како за млади така и за постари дами. Во рамките на овој простор постои и Hello Kitty кафуле,, кое е направено да се чувствувате како во бајка.

Розовата боја и белите детали го исполнуваат просторот, за изгледот да биде целосен.

Погледнете.

1hello-kitty-salud-vida-viajes-spa-belleza-estilista-dubai-unas-princes

1hello-kitty-salud-vida-viajes-spa-belleza-estilista-dubai-unas-princes-1

1hello-kitty-salud-vida-viajes-spa-belleza-estilista-dubai-unas-princesas-reinas

1hello-kittyy

11hello-kitty

15Feb4

112hello-kitty

Објавено:
11 декември 2013
Категорија: 
Убавина