Во еден од најубавите месеци од годината кога пристигнува и омиленото годишно време – пролетта, секоја девојка посакува да блесне во полн сјај.

Нема подобро место за тоа од Cosmo Tinex дрогерии каде до крајот на овој месец ќе ги најдете омилените производи по неверојатни цени и супер акции.

Од први до 12 март во нивните продавници ќе можете да го искористите попустот од 29 проценти на производите од Лореал кои секогаш ги обожаваме.

Одличните акции се однесуваат и за сите женски линии од брендовите Narciso Rodriguez и Issey Miyake кои ќе бидат супер намалени во периодот од први до деветти март.

Големи попусти ќе има и на прекрасните парфеми на бројните други линии во Cosmo Tinex дрогерии, а со некои од нив ќе добиете и одлични подароци како брендирани чанти.

Секако, месецов не смееме да ја заборавиме ниту фантастичната козметика од брендовите како Estee Lauder и Clinique која до 31 март можете да ја најдете на попуст од 25 и 35 проценти.

Како и секогаш, од Cosmo дрогерии подготвија и одлични и неодоливи сетови од брендовите како Лореал и Maybelline кои ќе бидат совршен подарок за вашите најблиски за Денот на жената.

Март е месец на Мајкл Корс, па така ќе можете да најдете дел од фантастичните парфеми од овој бренд на 25 проценти попуст.

Без разлика на тоа дали сакате нешто за вас или пак да подарите нешто прекрасно за 8 – ми март на некој близок, веќе го знаете вистинското место каде што треба да се упатите.

Објавено:
2 март 2017
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
2.758 пати