Fashionel препорачува: Coppertone сет за безбедно сончање цело лето!

19 јуни 2015

Fashionel во соработка со Cosmo дрогерии ви препорачува...

Акцискиот месец во Cosmo дрогерии продолжува со многу производи на неверојатни попусти! Во пресрет на летните одмори, денеска ви презентираме сет од најпопуларните Coppertone производи за безбедно сончање.

„Don’t be а paleface“ беше слоганот со кој компанијата Coppertone стана ултра популарна во 1959 – тата година, кога во нивната прва реклама се појави едно мало слатко девојче со уште послатко кученце.

Она што е особено интересно кога зборуваме за една од најпопуларните американски компании, е тоа што токму во нивна реклама прекрасната Џоди Фостер го имаше своето актерско деби на само три години.

Токму овие квалитетни производи од брендот, овој месец можете да ги набавите на 30 проценти попуст само во Cosmo дрогериите.

Покрај производите на Coppertone, овој прекрасен и топол јуни во Cosmo дрогерии ќе најдете и уште многу други производи на попуст, а сите можете да ги погледнете на следниот линк.

Објавено:
19 јуни 2015
Категорија: 
Убавина