Fashionel ви препорачува: Soft Smokey природен изглед со производите на Seventeen

10 јуни 2015

IMG_3610g

Нашиот денешен предлог е да се нашминкате во земјени и свежи тонови, во комбинација со романтични усни и нокти во боја на праска. Тимот на Seventeen ви го овозможува тоа. Со помош на нивните производи ќе постигнете летен изглед што многумина ќе ги воодушеви.

Најпрво нанесете Natural Velvet течна пудра со долготраен ефект. Оваа пудра го прави лицето седефасто мазно и има висока прекривна моќ. Погодна е за сите типови кожа и не ги затвора порите. Одлично се соодветствува со руменилото во земјена нијанса.

NATURAL VELVET

blushes_14

Потоа, нанесете од тробојните сенки Perfect Harmony, за на крај да го финиширате изгледот со X-traordinarie маскарата која ги прави трепките погусти, долги и дефинирани.

Perfect harmony No116

X-traordinarie

За усните искористете мат кармин со долготраен ефект, збогатен со масло од манго и јојоба за дополнителна хидратација на усните.

Matte lipstic lipsticks No 17

За ноктите, предлагаме да искористите Seventeen лак за нокти број 154.

154

Објавено:
10 јуни 2015
Категорија: 
Убавина