Фризурата која се враќа на голема врата

21 јануари 2021

Долга или кратка, рок фризурата од 70-те години на минатиот век се враќа на голема врата. Станува збор за The Shag, инаку позната по нееднаквите врвови, многу слоеви со различна должина и текстура. За да не изгледате како Род Стујард на времето, трикот лежи во совршените шишки. Во продолжение, неколку инспирации  за the shag, за скоро секоја должина на коса. 

Објавено:
21 јануари 2021
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
8.277 пати
Тагови: 
коса тренд the shag