Фризурата на сезона зима 2021

16 јануари 2021

Не станува збор за ништо ново или досега невидено, но рамниот боб повторно си ги наоѓа своите 5 минути слава. Изгледа дека кај девојките секоја промена периодов е добредојдена, па најлесно е да се експериментира со косата.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Helen (@helen.pk)

По сезона исполнета со долги и долги коси, на Инстаграм може да се забележат се’ повеќе девојки со кратка фризура - скроз права и рамна со должина над рамениците. Шишките се добредојдени, а бојата не игра голема улога. Што се однесува до додатоците, од масивни обетки до шноли и шешири, се’ е во игра. 

 
 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ASH (@ashgrats)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Helen (@helen.pk)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Karissa Sparke (@karissasparke)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lena (@lenameyerlandrut)

Објавено:
16 јануари 2021
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
4.517 пати
Тагови: 
паж фризура тренд