Фризурата што ќе доминира во 2016!

11 јануари 2016

Со почетокот на новата година, доаѓаат и новите трендови за кои веруваме дека ќе ги обожувате! 

Ако претходно ви посочивме кои ќе бидат трендовите кај шминката и само споменавме дека плетенките ќе бидат огромен хит, ова е фризурата што дефинитивно ќе преовладува кај девојките ширум светот. 

Голема е веројатноста дека во детските денови вашите мајки обожуваа да ви ја плетат косата на различни начини, а овој дефинитивно беше еден од нашите омилени. 

Токму затоа, огромна е радоста за враќањето на овој тренд кој прв пат можевме да го видиме кај девојките од семејството Кардашијан, моделот Џиџи Хадид, Хејли Болдвин, Ријана и многу други. 

Она што е предност кај оваа фризура е тоа што може да ја направите многу брзо и лесно и тоа за безброј различни пригоди. 

Носете ја во салата за вежбање, на работа, за прошетка, но и за елегантни пригоди со интересно и шик фустанче. 

 

Објавено:
11 јануари 2016
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
6.452 пати