Фризури 50+: Пробајте нешто ново и инспирирајте се од познатите дами

31 јули 2020

Кратка „пикси", кратка „боб", ниско опавче или неуредна пунџа... Во шестата деценија од животот, жените во најголем дел на себе имаат експериментирано со различни фризури, па сега се во онаа животна фаза кога се сигурни што најдобро им прилега. Секако, тоа не ја иззема можноста и потребата за нови авантури и експерименти со косата.

За некој, тоа подразбра нова нијанса, за друг сосема нова форма, а во принцип единственото и основно правило е косата да ја одржувате здрава и свежа.

Доколку сте на мисла, да направите таква промена, ве охрабруваме.

Од претходните искуства, водете се според тоа што одговара, а што не, на вашата форма на лице и тен, па веќе ја имате почетната селекција.

Понатаму, инспирирајте се со примерите на познатите дами 50+ кои без двоумење пристапуваат кон нови предизвици, па макар тоа било и промена на фризурата. Шерон Стоун, Селма Хаек, Џенифер Лопез, Никол Кидман, Хали Бери... пронајдете нова идеја според нивните примери и направете трансформација ова лето.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) onJul 8, 2020 at 9:39pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) onMay 10, 2020 at 8:48pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) onJun 22, 2020 at 7:37am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) onJun 14, 2020 at 9:23am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) onJul 20, 2020 at 8:24am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) onJun 22, 2020 at 10:48am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nicole Kidman (@nicolekidman) onFeb 28, 2020 at 10:45am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nicole Kidman (@nicolekidman) onJul 10, 2020 at 2:41pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Halle Berry (@halleberry) onMar 27, 2020 at 3:28pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Halle Berry (@halleberry) onSep 4, 2019 at 12:38pm PDT

Објавено:
31 јули 2020
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
1.988 пати