HFW Expo - Време е за враќање во форма!

9 септември 2016

Летото полека ни заминува, па со завршувањето на сите летни активности кои ни го одвлекуваа вниманието време е во фокус да се стави градењето на здрави животни навики. Затоа, со нетрпение го очекуваме викендот 23-25 септември!

HFW Expo - Единствениот настан каде ќе имаме прилика на едно место да се информираме за најквалитетните и најновите содржини поврзани со фитнесот, здравјето и здравата храна, негата и грижата за телото и духот. Само еден викенд секоја година, не ја пропуштајте единствената прилика да се информирате за СИТЕ најнови програми за вежбање, да дегустирате и приготвувате вкусна, здрава и органска храна, да испробате голем број на спортски и фитнес активности, но и разни третмани и масажи, да добиете совети за подобро здравје од врвни специјалисти и при тоа - максимално да се забавувате.

Денес, ексклузивно ги објавуваме сите (над 50) учесници од областа на здравјето, фитнесот и велнесот кои на посетителите ќе им понудат разни промоции, дегустации, наградни игри и многу други изненадувања. Можете да ги погледнете на овој линк.

Не пропуштајте да се приклучите на богатата интерактивна и едукативна програма со преку 30 работилници, тренинзи, настапи и предавања. Програмата погледнете ја овде.

Здравиот животен стил не познава граници! Овој настан е создаден за сите, од најмладите до највозрасните посетители, без разлика дали професионалци или рекреативци и ентузијасти, буквално за секој кој се води по мотото "во здраво тело - здрав дух" и се грижи за своето здравје и благосостојба.

Супер новост и за сите родители – дојдете со вашите најмили бидејќи настанот ветува забава за целото семејство! На настанот ќе има и специјално осмислен Kids Corner, со интересни работилници со стручни и професионални тимови, кои ќе имаат за цел преку игра и забава да ги едуцираат дечињата за важноста на стекнувањето здрави навики од најрана возраст.

Ексклузивно само на отворањето на Health, Fitness & Wellness Expo ќе настапи трократниот првак во Slackline од Шпанија – Карлос Мерајо Гарсија. Slackline е веќе добро развиена дисциплина ширум светот, во која постојат натпревари и спортисти кои професионално се занимаваат со неа, а во чекор со светските трендови, кај нас за прв пат ни јас овозможува Sport Inn центарот, односно Gibbon Slacklines Macedonia.

Големото отворање е закажано за  23.09. во 17:30 во Хотел Александар Палас, а преку Fashionel.mk ќе имате можност да следите што се случува и да се дружиме заедно.

Објавено:
9 септември 2016
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
269 пати