Холивуд во боите на виножитото

18 јули 2013

Кети Пери

 

Русокоси, седи, црни, кафени, не повеќе.  Холивуд на природните и стандард бои за коса им стави етикета здодевни. Најновиот тренд е боење на косата во боите на виножитото. Розова, зелена сина, виолетова, портокалова или сите бои во заедно, а зошто да не? Кога сте една од ѕвездите на Холивуд за вас се е возможно.

 

Кели Озборн

 

 

Погледнете ја галеријата и видете кои се најактуелни бои за коса:

 

 

 

Објавено:
18 јули 2013
Категорија: 
Убавина