HYSEAC производи - Долготрајно решение против акни

28 ноември 2019

Доколку имате проблематична кожа или мака мачите со акните, тогаш задолжително прочитајте го овој текст. Во продолжение ви презентираме производи од француската козметика Uriage, кои ќе ви овозможат долготрајно решение против акни.

Акните се многу честа состојба на кожата
• 4 од 5 тинејџери го имаат овој проблем
• 41% жени на возраст од 25 - 40 години
• Најчеста причина за посета на дерматолог

Фактори кои ја влошуваат состојбата:

-хормони  -генетика  -некои лекови

-околина  -храна  -стрес  -козметика

Hyseac линијата на медицинската дермокозметика Uriage е наменета за масна кожа и проблематична кожа подложна на создавање на акни.

Hyseac формулациите содржат компоненти кои делуваат на следните фази на создавањето на акните:

• го регулираат лачењето на себум (Licorice патент)
• делуваат на проширените пори, ги намалуваат истите (Pore Refinyl)
• делуваат на комедоните и на хиперкератинизацијата на кожата (AHA комплекс)
• Регулација на инфламаторниот процес (TLR 2 регулирачки комплекс и цинк)
• Дејство на продукција на микробиофилм, намалува вирулентност на бактерии (PMA Regul комплекс)
• Хидратација и заштита на кожната бариера (Uriage термална вода)

 

Препорачана дневна рутина за нега и хигиена на кожа со акни:

1. Измијте го лицето со Hyseac гел или Hyseac синдет

2. Нанесете крем Hyseac 3 regul на целото лице.

Препорачана вечерна рутина за нега и хигиена на кожа со акни:

1. Навечер за чистење на лицето користете Hyseac лосион за пори или мицеларна вода за масна кожа

2. Потоа нанесете крем Hyseac 3 Regul на целото лице и Hyseac SOS паста на локализирани делови на лицето каде има воспалени акни

3. Два пати неделно како комплементарна нега користете прочистувачка маска Hyseac за лице

Производите се без парабени, без парфеми, без сапуни, хипоалергени и некомедогени.

HYSEAC линијата е ефикасна и безбедна козметика за проблематична кожа.

Со континуирана употреба успешно ги отстранува постоечките акни и спречува создавање на нови.

 

*комерцијална објава

Објавено:
28 ноември 2019
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
2.526 пати