Идеја за следен маникир: Седефести нокти - нежни и впечатливи во исто време

12 август 2021

 Ако сте од оние што преферираат интересен маникир, тогаш оваа идеја може да ви го привлече вниманието. 

Ова лето се забележува зголемен тренд на „бејзик“ бел маникир, мат лакови, но сепак има место и за светкавите нокти.

Седефест маникир пак е комбинација од овие трендови - изгледа нежно, а сепак има доза на сјај која ќе направи да се истакнете, барем кога е естетиката на рацете, односно ноктите во прашање.

Пастелни тонови кои се прелеваат во омбре ефект се совршен избор за актуелните месеци - изгледаат свежо и префинето. Ако сакате дополнителна доза сјај, можете да додадете и по некоја школка или пак светка.

Барајќи низ инстаграм соодветни примери за овој популарен маникир, наидовме на еден корејски профил кој на совршен начин го прикажува трендот - погледнете ги нивните примери.

Ние не знаеме за кој да се одлучиме, а вие?

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nail A La Mode (@nailalamode)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nail A La Mode (@nailalamode)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nail A La Mode (@nailalamode)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared byNail A La Mode (@nailalamode)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nail A La Mode (@nailalamode)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nail A La Mode (@nailalamode)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nail A La Mode (@nailalamode)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nail A La Mode (@nailalamode)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nail A La Mode (@nailalamode)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nail A La Mode (@nailalamode)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nail A La Mode (@nailalamode)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nail A La Mode (@nailalamode)

 

Објавено:
12 август 2021
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
2.930 пати