Инспирирани од црвената боја: Мејкап предлози за Денот на вљубените

11 февруари 2021

Ситуацијата не дозволува кој знае каква романтична вечера во доцните ноќни часови, танцување по улиците и освојување на градот. Така, без разлика дали ќе се одлучите овој Св. Валентин да го минете со саканиот на состанок по дома или на домашна седенка со пријателите, тоа не значи дека не треба да носите величествен мејкап.

Токму Денот на вљубените е одличен повод да ги пробате овие неколку изгледи директно од модните писти, каде доминира црвената боја. Потребен ви е црвен кармин, топли врвови на прстите и неколку четки.

Објавено:
11 февруари 2021
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
214 пати