Искористете го лабелото на уште неколку начини

29 февруари 2016

Ако сте обожавател на лабелото или балсамите за усни, тогаш предлозите што следат во продолжение може да ви изгледаат интересно.

Можете да ги користите и:

*Како гел за веѓи

Со помош на лабелото веѓите ќе ви изгледаат обликувани и исчешлани. Доволно е само малку лабело да нанесете по должината и проблемот со „веѓи надвор од контрола“ е решен.

*Против „наелектризирана“ коса

Косата полесно ќе ја скротите доколку на прстите нанесете малку балсам за усни и ќе ги провлечете низ неа.

*За свеж изглед

Доколку на вашата кожа ѝ недостасува сјај, на образите нанесете малку од балсамот и ќе го добиете потребниот сјај.

*За отстранување шминка

Ако треба да отстраните маскара или ајлајнер, на памук ставете лабело или балсам за усни и употребете го како средство за отстранување шминка. Но, бидете внимателни со балсамите со арома на ментол.

*Како крема за околу очи

Доколку останавте без кремата за околу очи, подочниците и чувството на умор под очите ќе ги отстраните токму со лабелото.

*Сув нос

Во сезона на настинки игрипови, доколку го имате проблемот на сува и изиритирана надворешност на носот поради често бришење, балсамот за усни ќе ви помогне да го ублажите проблемот.

Објавено:
29 февруари 2016
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
2.776 пати